Francerious Request: radio maken voor een goed doel

De driedaagse uitzending trapt af met de burgemeester en een open feest.
De Francerious Request commissie van dit jaar. Foto KSV Franciscus

Leden van KSV Franciscus gaan 72 uur non-stop radio maken. Met de actie willen ze geld ophalen voor de Manege Zonder Drempels.

Het idee is afgekeken van Serious Request en het Glazen Huis, vertelt voorzitter van de Francerious Request-commissie Jurre Braaksma. ‘Wij geven het een verenigingstwist en willen hiermee iets terugdoen voor onze directe omgeving. Twee jaar geleden zijn we hiermee begonnen, maar de eerste twee edities waren vanwege de coronamaatregelen destijds helaas alleen voor leden. Dit jaar kan iedereen langskomen om een nummer aan te vragen en een donatie te doen.’

De uitzending begint op donderdag 15 december om 13.00 uur met de Wageningse burgemeester Floor Vermeulen als gast, vertelt Braaksma. ‘Die avond zal er ook een open feest zijn op de sociëteit. Vrijdag organiseren we een vrijdagmiddagborrel met speciaalbiertjes en snacks, gevolgd door een familiedag op zaterdag waar bandjes komen spelen. Alle winst die we maken, gaat direct naar het goede doel. Zondag om 13.00 uur zit de uitzending erop en dan maken we het opgehaalde bedrag bekend. We overhandigen dat dan per cheque aan de Manege Zonder Drempels.’

Eerdere editie van Francerious Request.
Foto KSV Franciscus

Knippen voor de manege

Vorig jaar haalde Francerious Request geld op voor de voedselbank; in 2020 voor Frisse Gedachtes, een mentaal welzijnsplatform voor studenten. Naast donaties voor verzoeknummers en de winst die gemaakt wordt op het eten en drinken, wordt ook met andere acties geld opgehaald. ‘Een van onze leden is kapper geworden in coronatijd. Donderdag gaat hij knippen voor het goede doel. Een ander groepje leden gaat lege bierkratten ophalen voor statiegeld. En er zijn mensen die heel ver gaan fietsen en daarvoor sponsorgeld krijgen.’

Hoe kwamen de Franciscanen eigenlijk terecht bij de Manege Zonder Drempels? ‘Een van onze leden komt uit Wageningen en kende dit initiatief. Deze manege is een plek waar mensen met een meervoudige beperking even heerlijk kunnen ontspannen. Het is echt prachtig om te zien hoe zij daar tot rust komen.’ De manege is volledig afhankelijk van donaties uit de omgeving.

De radiouitzending zal live te volgen zijn op streamingsplatform Twitch. ‘De link zullen we delen op onze social media kanalen (@franceriousrequest).’

Lees ook:

Leave a Reply


Je moet inloggen om een comment te plaatsen.