‘Eindelijk een terrasje pakken’

Nu de coronacijfers beter worden, kan ook studentenleven weer van start.
Op het dakterras bij KSV Franciscus is het ook weer een stuk levendiger dan tijdens de lockdown. Er is ruimte voor veertig bezoekers tegelijk. Foto: Sven Menschel

Nu de Nederlandse coronacijfers een beter beeld laten zien, wordt ook het studentenleven weer rooskleuriger: er is meer campusonderwijs mogelijk en het verenigingsleven kan weer enigszins van start. Bijvoorbeeld met een biertje op het terras. ‘Dat dit weer kan, mag je gerust een zegen noemen.’

Acht mensen tegelijk, verdeeld over tafeltjes van twee, op voldoende afstand van elkaar. De coronaregels worden strikt nageleefd op het terras van Unitas, vertelt voorzitter Erik van der Velde (23). ‘Ons terras is open op maandag, woensdag en vrijdag. Dat zijn de dagen waarop we vroeger de ledenavonden hadden. We draaien vier shifts, dus er is ruimte voor 32studenten per dag.’

Soms zitten leden in de stromende regen een borrel te drinken

Dat lijken misschien bescheiden aantallen, maar bij Unitas zijn ze er blij mee, vertelt ledencoördinator Wouter Fennema(23). Tijdens de lockdown had Fennemaveel contact met de leden. ‘Vooral met eerstejaars om te checken hoe het met ze ging; mentaal, op studiegebied en qua binding met de vereniging. Ze hielden het goed vol hoor, maar ze snakten er wel echt naar om gewoon een keer langs te komen in ons pand, sociaal contact te hebben en gewoon weer eens een drankje te drinken met andere leden. Dat dit nu weer kan op ons kleine terras mag je gerust een zegen noemen.’

De Unitassers zijn de lockdown doorgekomen met online activiteiten en wandelen, vertelt Van der Velde. ‘Dat wandelen beviel uiteindelijk zelfs zo goed dat we met de vereniging mee hebben gedaan aan The May 50K, een actie om geld op te halen voor MS. Onze leden lieten zich sponsoren om vijftig kilometer te wandelen in mei en hebben daarmee zo’n tweeduizend euro opgehaald. Daar is dus toch wat moois uit gekomen.’

Een echt goed feest zou een mooie afsluiting zijn van dit gekke jaar

Fennema en Van der Velde hopen dat er snel meer ruimte ontstaat voor verdere versoepelingen. Van der Velde: ‘We zijn druk bezig met een nieuwe bar in de feestkelder. Die zouden we graag dit jaar nog inwijden met de leden.’ Fennema: ‘Het zou mooi zijn als we tijdens de AID weer eens een écht goed feestje kunnen geven. Dat zou een mooie grootse afsluiting zijn van dit gekke jaar.’

Vol dakterras

Bij KSV Franciscus is het inmiddels ook weer een stuk levendiger dan tijdens de lockdown. Op het dakterras is ruimte voor veertig bezoekers tegelijk. ‘We zitten echt niet altijd vol’, vertelt voorzitter Emiel Dijkstra. ‘Dat heeft ook met het weer te maken. Maar soms zitten leden in de stromende regen een borrel te drinken.’ Net als bij Unitas zijn er meerdere shifts per dag. ‘Van twaalf tot drie is het lunchtijd; van drie tot zes borreltijd, enzovoort. Leden drinken een biertje en kunnen een simpel hapje eten, zoals een broodje kroket.’

Franciscus zit nog in de beginfase van de heropening. ‘We testen wat werkt’, aldus Dijkstra. ‘Afgelopen weken waren we elke dag open. Binnenkort gaan we waarschijnlijk iets afschalen, maar op de populairste dagen blijven we open. We hebben onze leden gevraagd op welke dagen zij graag gebruikmaken van het dakterras, of ze zich veilig voelen met betrekking tot corona en of er volgens hen nog verbeteringspunten zijn.’

Op het terras zie je ook mensen die niet in jouw coronabubbel zitten

Het was afgelopen collegejaar erg moeilijk om te verenigen, vertelt Dijkstra. ‘Vorige zomer was er best veel mogelijk, maar tegen het einde van 2020 ging het land steeds verder op slot. Studenten zijn nu heel blij dat ze weer naar het terras kunnen. Daar zie je ook mensen die niet in jouw coronabubbel zitten. Ik hoop dat we nu elke maand weer iets meer mogen en dat het allemaal snel weer op het oude verenigingsleven begint te lijken, zodat volgend collegejaar weer zo goed als normaal is. Dat valt of staat natuurlijk met de coronacijfers, maar het zou heel fijn zijn voor alles en iedereen binnen de vereniging.’

‘In het echt’

Ook bij studieverenigingen is men blij om elkaar weer ‘in het echt’ te zien. Anne van der Velde (20) zit in het bestuur van Genius Loci, de studievereniging van Landschapsarchitectuur en Ruimtelijke Planning. ‘Sinds de versoepelingen krijg ik weer elke dag les op de campus en laatst hebben we ook weer geluncht met Genius Loci. Zulke dingen maken het studentenleven toch een stuk leuker.’

Tijdens de lockdown schakelde Genius Loci over op online activiteiten. ‘Het animo daarvoor is gewoon minder, dus we zijn blij dat we nu weer in het echt dingen kunnen organiseren. Het is fijn om elkaar weer in het echt te zien. Daar krijg je energie van.’ De studievereniging heeft dan ook genoeg plannen, vertelt Van der Velde. ‘We willen in ieder geval samen met de docenten een mooie afsluitende activiteit gaan organiseren voor de eerstejaars, want afgelopen coronajaar als eerste studiejaar is wel heel bijzonder. Ook willen we nog op eerstejaarsweekend gaan met deze lichting, al vindt dat waarschijnlijk plaats in het volgende collegejaar.’

Lees ook:

Leave a Reply


Je moet inloggen om een comment te plaatsen.