Het is geen nieuws dat de wereld momenteel zucht onder een financiële crisis en dat bedrijven en instanties dat aangrijpen om hun prijzen aan te passen. Zo zag ik dat in het Grand Café in Forum de prijs van een cappuccino is gestegen naar drie euro. En het is niet de eerste keer dat de prijzen daar zijn gestegen.
Door die prijsverhoging vroeg ik mij af wie er eigenlijk voor opdraait? Als je denkt ‘dat zullen de studenten wel zijn’, dan heb je gelijk. Ik weet zeker dat studenten (bij WUR zijn dat er ongeveer 13.564) de belangrijkste klanten zijn van het Grand Café. En studenten krijgen in tijden van inflatie geen loonsverhoging. Nu kunnen studenten ook gebruik maken van de koffieautomaten waar de koffie goedkoper is, maar de kwaliteit van de koffie is niet vergelijkbaar.
Studenten krijgen in tijden van inflatie geen loonsverhoging
Ik vermoed dat de prijsstijging er niet voor zorgt dat de kwaliteit van de koffie en andere producten beter wordt of dat de omstandigheden waarin ze worden aangeboden verbeteren.
Ik wil deze kwestie onder de aandacht brengen door Wageningen University en de cateringbedrijven aan te sporen hun strategieën op het gebied van prijzen, kwaliteit van de producten en prijsvoorwaarden voor studenten te heroverwegen.
Willy Contreras-Avilés (36) is in het laatste jaar van zijn promotieonderzoek Biochemie van medicinale cannabis. Hij komt uit Panama. Hij houdt van dansen (perreo), Italiaans koken en zwemmen.