In 2007, tijdens zijn bachelor biologie aan de WUR zette Onsman vanuit zijn studentenkamer een webwinkel voor bijzondere zaden op. ‘Onszaden’ verkoopt zaden van zeldzame plantenover de hele wereld. Thee en koffie, maar ook bijzondere bloemen, zoals een rode kangoeroepoot uit Australië of een Perzische slaapboom uit China. Zodra hij zijn bachelordiploma op zak had, ging Onsman fulltime voor zijn bedrijf aan de bak. Door de verkoop aan particulieren, botanische tuinen en dierentuinen groeide de startup naar een kantoor op de campus.
Direct contact
De zaken gaan nu zo goed dat Onsman zich een winkel kan permitteren in het centrum van Wageningen. De winkel moet natuurlijk verkoop draaien, maar is toch vooral ook bedoeld als een plek om direct contact met zijn klanten te maken. Online wordt de grootste omzet gedraaid. ‘Het gaat mij om het verhaal achter de planten en dat wil ik graag met mijn klantendelen.’ Mensen kunnen in de winkel zaden en planten voelen, zien en bewonderen. ’Als er mensen binnen komen om even in een plantenboek te bladeren of door de zakjes met zaden te pluizen, ben ik al tevreden.’

De nieuwe winkel heeft een heel groot raam grenzend aan de straat. Onsman wil van die etalage gebruik maken door er een aantal van zijn zaden te laten ontkiemen. Bovendien doen planten het goed in de inrichting van de winkel. Onsman wil klimplanten langs het raam en over het plafond laten groeien. Een ander detail van de inrichting is een wereldkaart aan de muur waarop je kunt zien wat de herkomst van de verschillende plantenzaden is .
In Wageningen kent iedereen wel iemand die van planten houdt
Sander Onsman
Op dit moment heeft Onsman twee Wageningse biologiestudenten in dienst. ‘Studenten zijn enthousiast over planten, denken graag mee en leggen een link met de WUR’, vindt hij. Die link krijgt ook gestalte in zijn wens om een hoekje in de winkel in te richten met huidigwetenschappelijk plantenonderzoek. Onsman is blij met zijn stekje in Wageningen. ‘Het is een goede locatie, want er zijn hier veel mensen die van natuur en planten houden. In Wageningen kent iedereen wel iemand die van planten houdt.’
Onszaden opent op zaterdag 15 oktober de deuren op Bergstraag 9a.